Trabzon’un ekonomisine güç katmaya devam ediyoruz

Trabzon’un ekonomisine güç katmaya devam ediyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabında paylaştığı mesajda “Trabzon’un ekonomisine güç katmaya devam ediyoruz. Telkari, hasır ve kazaziye gibi el sanatlarımızı, en son teknoloji ile buluşturduk. Kuyumculuk Tasarım Merkezi, bölgesel kalkınma vizyonumuzun başarılı bir örneği oldu. Hayırlı, uğurlu olsun!” dedi.
 
Bakan Varank’ın daha önce açılışını gerçekleştirdiği tesiste ilgili, Trabzon ilinin ekonomisine katkı yapılacağı gibi istihdamda da önemli katkılar sağlaması beklendiği belirtilmişti.
 
Trabzon’da yüzyıllardır süren kuyumculuk sanatında tasarım merkezi sorunu yaşanıyordu. Yapılan çalışmalarda tasarım, döküm ve kalıp için başka şehirlere gidilmesi gerekiyordu. Bu da maliyet ve zaman kaybı olarak işleyişe yansıyordu. Yeni açılan merkezle sorun ortadan kalktı.
 

Şimdi dünyanın hiçbir yerinde makinelerin yapamadığı tasarımlar elde çalışılmaya devam ediliyor. Trabzon’da 6 bin kadının evinden destek verdiği çalışmalar daha hızlı ve daha ekonomik olarak hayata geçiriliyor.

By Haber Editörü

Dakika61.Net Haber Servisi - Son Dakika Trabzon Haberleri, güncel trabzon haberleri, trabzonspor haber ve yerel gündem, güncel ts haberler, Son Dakika Kaza Haberleri, Trabzon Kaza Haberleri, 61 haber ve daha fazlası.

Bir cevap yazın