Trabzon'da özel gereksinimli bireylere yönelik etkinlikler düzenlendi.

Trabzon'da özel gereksinimli bireylere yönelik etkinlikler düzenlendi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca “Engelleri Aşalım Doğada Buluşalım” ve “Çocuklarla El Ele” adlı iki etkinlik gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Düzköy Doğu Karadeniz Gençlik Kampı ile Düzköy Çayırbağı İlkokulunda düzenlenen etkinliklere çocuklar ve ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği belirtildi.

“Engelleri Aşalım Doğada Buluşalım” adlı etkinlikte, Büyükşehir Belediyesine ait Engelsiz Yaşam Akademisi’nde eğitim gören özel gereksinimli bireyler ve ailelerinin, Düzköy’de, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait Doğu Karadeniz Gençlik Kampı’na götürüldüğü ifade edilen açıklamada, aileler ile çocuklarının çeşitli etkinliklerle eğlenceli saatler geçirdikleri kaydedildi.

“Çocuklarla El Ele” adlı etkinlikte ise Trabzon’un ilçe ve köylerindeki okullar ziyaret edilerek öğrencilerle bir araya gelindiği aktarılan açıklamada, Düzköy Çayırbağı İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte öğrencilerin sosyalleşmesi ve okullarına adapte olmalarını sağlamak adına aktiviteler yapıldığı, kendilerine çeşitli hediyeler verildiği belirtildi.

Etkinliklere Sosyal Hizmetler Daire Başkan Muharrem Cimşit, Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelinin katıldığı bildirildi.

Trabzon'da özel gereksinimli bireylere yönelik etkinlikler düzenlendi

Trabzon'da özel gereksinimli bireylere yönelik etkinlikler düzenlendi

By Haber Editörü

Dakika61.Net Haber Servisi - Son Dakika Trabzon Haberleri, güncel trabzon haberleri, trabzonspor haber ve yerel gündem, güncel ts haberler, Son Dakika Kaza Haberleri, Trabzon Kaza Haberleri, 61 haber ve daha fazlası.

Bir cevap yazın