Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Trabzon ve çevresinde kuvvetli ve şiddetli yağış görüleceği belirtildi.

Meteroroloji’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Pazar günü sabah saatlerinden itibaren doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli Rize, Artvin’in kuzeyi, Trabzon’un batısı ile Giresun’un doğusunda çok kuvvetli ve şiddetli sağanak yağış bekleniyor.

Yağışların Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in 800 metre üzeri yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı olarak başlaması zamanla sıcaklık düşüşüyle beraber 400 metre üzeri yüksek kesimlerde kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Pazartesi günü ilk saatlerde etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışların oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, su baskını, heyelan, yüksek kesimler tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

By Haber Editörü

Dakika61.Net Haber Servisi - Son Dakika Trabzon Haberleri, spor61 Haber, spor 61, güncel trabzon haberleri, trabzonspor haber ve yerel gündem, güncel ts haberler, Son Dakika Kaza Haberleri, Trabzon Kaza Haberleri, 61 haber ve daha fazlası.

Bir cevap yazın