PSM Atölye geleceğin yazar, yapımcı ve yönetmenlerini arıyor!

PSM Atölye geleceğin yazar, yapımcı ve yönetmenlerini arıyor!

Nitelikli kültür sanatın üretimine de katkı sunan Zorlu PSM, katılımcı ve birlikte üretilen kültür sanatın gücüne verdiği önemi “PSM Atölye” serisi ile sürdürüyor. “Dramatik Yazarlık”, “Yönetmenlik” ve “Yapımcılık”  olmak üzere 3 alanda ücretsiz gerçekleştirilecek atölye serisi için başvurular başladı.

 

Tiyatroya yeni keşiflerle katkı sağlamak ve  yeni yetenekler kazandırmak adına hayata geçirilen “PSM Atölye”; Türkiye’nin alanında öncü yönetmenleri, oyun yazarları ve yapımcılarının katılımıyla; “Dramatik Yazarlık”, “Tiyatro Yönetmenliği” ve “Tiyatro Yapımcılığı” olarak 3 farklı sınıftan oluşacak.  Yerli eğitmenlerin yanı sıra uluslararası birçok değerli sanatçının da konuk eğitmen olarak yer alacağı “PSM Atölye” programı; kariyerlerinin ilk aşamalarında olan ve gelecek vadeden 18 – 30 yaş arası amatör / profesyonel yönetmen, yapımcı ve yazarların katılım başvurusuna açık olacak. 

 

Eğitim almanın ve deneyim paylaşımında bulunmanın yanı sıra Türkiye’de çalışan yetenekli sahne insanlarından oluşan bir ağın parçası olmak için bir fırsat sunmanın da amaçlandığı “PSM Atölye” serisine 18-30 yaş arasındaki dramatik yazarlık, yönetmenlik ve tiyatro yapımcılığı ile ilgilenen herkes 3 Ekim 2021 tarihine kadar [email protected] adresine iletecekleri niyet mektubu, öz geçmiş ve/veya portfolyoları ile başvurabilirler. 

Haber Kaynağı: BHA – Beyaz Haber Ajansı

By Haber Editörü

Dakika61.Net Haber Servisi - Son Dakika Trabzon Haberleri, güncel trabzon haberleri, trabzonspor haber ve yerel gündem, güncel ts haberler, Son Dakika Kaza Haberleri, Trabzon Kaza Haberleri, 61 haber ve daha fazlası.

Bir cevap yazın