Travel Turkey İzmir, yedi bölgeyi buluşturdu

Travel Turkey İzmir, yedi bölgeyi buluşturdu

İZMİR (İGFA) – Dünya turizm trendlerini İzmir’de buluşturarak 2022 turizminin yol haritasını çizen 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, ilk günü geride bıraktı.

Ulusal ve uluslararası turizm aktörlerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen fuar, aynı zamanda Türkiye’nin yedi bölgesinde yer alan kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerinin dünyaya tanıtılmasında büyük rol oynadı.

500 katılımcı, 58’in üzerinde ülkeden ziyaretçiyi ağırlayan fuara ilgi yoğun oldu. Bakanlık ve valilik düzeyinde katılımların gerçekleştiği fuara ayrıca belediye başkanları, oda, birlik ve sivil toplum kuruluşları başkanlarından oluşan yoğun bir protokol katılımı gerçekleşti.

Türkiye’nin değerlerini öne çıkaran fuarda, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile UNESCO Dünya Miras Listesi’ne giren pek çok destinasyon, yörelerine özgü değerleriyle fuara güçlü bir katılım gerçekleştirdi. 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na yerel yönetimleri, kamu ve özel sektör temsilcileri ile bölgelerin ileri gelen otel ve yatırım acenteleriyle katılan destinasyonlar,   ziyaretçiler tarafından tam not aldı. Yaz turizminin yanı sıra Türkiye’nin yedi bölgesinde tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerin keşfedilmesini sağlayan fuar; alternatif turizm çeşitleriyle ülkenin dört mevsim yaşayan bir turizm potansiyeline sahip olduğunu tüm dünyaya gösterdi. 15. Travel Turkey İzmir Fuarı’na tüm zenginlikleri ile katılan destinasyonlar, yeni turizm trendlerinde ülkelerden çok kentlerin ön plana çıktığını gösterdi.

Türkiye’nin yedi bölgesindeki tüm zenginlikleri tek bir çatı altında buluşturan fuarda; Adana, Burdur, Balıkesir, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Karabük, Konya, Kütahya, Trabzon, Kastamonu, Amasya, Hatay, Elazığ, Çanakkale, Bursa, Sinop, Diyarbakır, Afyon, Nevşehir, Zonguldak, Antalya, Aydın, Balıkesir, İstanbul, Muğla, İzmir ve Şanlıurfa katılımı; hem yerli hem de yabancı ziyaretçiler tarafından ilgi gördü. Fuar, katılan tüm kentlerin marka değerini artırdı.

By Haber Editörü

Dakika61.Net Haber Servisi - Son Dakika Trabzon Haberleri, spor61 Haber, spor 61, güncel trabzon haberleri, trabzonspor haber ve yerel gündem, güncel ts haberler, Son Dakika Kaza Haberleri, Trabzon Kaza Haberleri, 61 haber ve daha fazlası.

Bir cevap yazın