Fitoterapide Türkiye Damgası!

Fitoterapide Türkiye Damgası!

Bitkilerin modern tıp ve tedavideki yerini bilimsel olarak araştıran ‘Fitoterapi Biliminin’ Türkiye’de yaygınlaştırılmasını ve tüketicinin bu konuda bilinçlendirilmesini misyon edinen Alchemlife Türkiye, sadece yurt içi değil yurt dışındaki sağlık profesyonellerine de online sertifikalı fitoterapi eğitimleri düzenleyecek.

Fitoterapi alanının Türkiye’de ilerlemesine katkı sağlamak amacıyla şimdiye kadar 2500 eczacı ve 1000 doktora sertifikalı eğitimler veren AlchemLife Türkiye, şimdi de yurt dışına özel online eğitimlerine başlıyor. 

 

Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından resmi onaylı “Bilimsel Fitoterapi Eğitimi”, 16-17 Ekim tarihlerinde düzenlenecek ve İngiltere, İspanya, Portekiz, İsviçre, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde özellikle bu alanda detaylı bilgi sahibi olmak isteyen hekimlerin ve eczacıların katılımına açık olacak.

 

Şu ana kadar 200 kişilik ön kayıt alınan eğitimde; Italya’dan Prof. Dr. Ezio Bombardelli’nin yanı sıra Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada ve ekibinden Doç. Dr. Engin Celep gibi ağırlıklı olarak Türk bilim insanları görev alacak. Solunum sistemi, gastrointestinal sistem ve kas iskelet sistemine ilişkin önemli bilgilerin paylaşılacağı eğitimde ayrıca; doğru ekstrasyon yöntemleri, yapılan klinik çalışmalar, doğru ekstre kombinasyonları ve bitkilerle tedaviye ilişkin bilgiler de aktarılacak. 

BHA – Beyaz Haber Ajansı

By Haber Editörü

Dakika61.Net Haber Servisi - Son Dakika Trabzon Haberleri, güncel trabzon haberleri, trabzonspor haber ve yerel gündem, güncel ts haberler, Son Dakika Kaza Haberleri, Trabzon Kaza Haberleri, 61 haber ve daha fazlası.

Bir cevap yazın