CHP'li Hacısalihoğlu: "Emeklinin yüzünü güldüreceğiz"

CHP'li Hacısalihoğlu:

TRABZON (İGFA)- CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in “Asgari ücret neyse en düşük emekli aylığı da o olmalı” diyerek verdiği kanun teklifi, AKP ve MHP’li vekillerin oylarıyla reddedilince muhalefetten de sert eleştiriler geldi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Trabzon İl Başkanı Hacısalihoğlu iktidarı eleştirdi. 

Asgari ücretin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çabalarıyla yükseldiğini belirten Hacısalihoğlu, “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun TÜİK’e gitmesi, market fiyatlarına gelen zammı gözler önüne sermesi sayesinde asgari ücret şu an bu ücrette. Yoksa bu iktidar halkı dış güçler, manevi duygular diyerek kandırıp, elle tutulur bir maaş vermeyecekti” dedi.

Aynı istikrarın emekli zamlarıyla ilgili de yapılacağını ifade eden Hacısalihoğlu, “Nasıl ki asgari ücreti nihâi sonuca erdirdiysek, emekli maaşını da erdireceğiz. Emeklinin yüzünü güldüreceğiz. Onlar reddedecek biz teklif hazırlayıp, sunacağız. Bizim dediğimize gelecekler ve emekliye gereken zammı yapacaklar. Elbette halk kazanacak, elbette emekli kazanacak, elbette emekçi kazanacak” ifadelerini kullandı.

By Haber Editörü

Dakika61.Net Haber Servisi - Son Dakika Trabzon Haberleri, spor61 Haber, spor 61, güncel trabzon haberleri, trabzonspor haber ve yerel gündem, güncel ts haberler, Son Dakika Kaza Haberleri, Trabzon Kaza Haberleri, 61 haber ve daha fazlası.

Bir cevap yazın