Batman'da enerji projesi, ıslah projesine engel oluyor

Batman'da enerji projesi, ıslah projesine engel oluyor

Veysi ARSLAN(BATMAN HABER)- Toplantıda konuşan İl başkanı Gür, CHP ve arkadaşlarının Batman’da taş üstüne taş koymadıklarını belirtti. Gür, “Kendini Kürtlerin temsilcisi olarak gören bir parti, CHP’nin kuyruğuna sıkışmış, Ak Parti gitsin diye ülkeyi bir cenderenin içerisine sokmaya çalışıyor. Bugün devlet memuruna parmak sallayan bir muhalefet var. Osman Kavala davasında 10 büyükelçi Türkiye’ye parmak salladı. 11 Büyükelçi CHP oldu” dedi.

Ardından söz alan Milletvekili Özdemir, yatırımlar ile ilgili bilgi verdi. Özdemir, 500 yataklı şehir Hastanesinin 1 Kasım 2021 tarihinde inşaat ihalesinin yapılacağını ve yatay mimariye uygun hastanenin kapasitenin artırılabileceğini söyledi. Özdemir, “Batman Adliyesi önündeki alanda 30 polikiliniklik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılacak. Batman girişindeki 7 kilometrelik yol için bu güne kadar kandırıldık. Hep, ‘Proje, hazır, başlıyoruz’ deniyordu. Ancak inceledik ki hiçbir çalışma yapılmamış. Bir eski bürokrat Batman çayı üzerinde enerji üretimi için ruhsat almış. Bu proje, ıslah projesi önündeki en büyük engel. Bu yüzden proje gecikiyor” diye konuştu. 

By Haber Editörü

Dakika61.Net Haber Servisi - Son Dakika Trabzon Haberleri, güncel trabzon haberleri, trabzonspor haber ve yerel gündem, güncel ts haberler, Son Dakika Kaza Haberleri, Trabzon Kaza Haberleri, 61 haber ve daha fazlası.

Bir cevap yazın